בטיחות וגיהותבטיחות בעבודה - מסד בטיחות
   
 

רישוי אירועים המוניים

בתוכניות שלכם להקים אירוע חברה או מופע ענק? חשוב שתדעו, ישנם תקנים ברורים מבחינת החוק לגבי הקמת אירוע המוני, ובמאמר זה נשתדל לפרט לכם בצורה ברורה ומפורטת על כל שלבי התכנון.

דבר ראשון, חשוב להבין מה היא ההגדרה לאירוע המוני. אירוע המוני על פי חוק הבטיחות במקומות ציבוריים תשכ"ג – 1962 הוא: "מופע חד פעמי או מופע לתקופה מוגבלת, כשמשתתפים בו מעל 200 איש, והוא מתקיים במקום שלא מצויד ברישיון לקיום מופעים בפני קהל". כלומר  אירוע שמתקיים תחת כיפת השמיים.

לקראת אירוע המוני יש להגיש תיק בטיחות הכולל את כל האישורים הנדרשים, שמתחלקים לרשויות מחלקות שונות. מכיוון וכל אירוע המוני כרוך בסכנות בטיחותיות, ישנו תקן בטיחות ברור למקרים כאלה. תקן בטיחות הינו ת"י  5688 אשר קובע כי תכנון הבטיחות באירוע ההמוני יהיה תהליך מובנה. הבסיס לתכנון יהיה רישום מפורט של תכולת האירוע והינו פועל יוצא של פריט הרישוי המשטרתי לקיום אירוע בתלות הפעילות שלו ובכמות משתתפיו. על פי מידע זה ייערך תכנון בטיחותי שיתייחס לשלושת המרכיבים של אתר האירוע ותוכנו – תשתית ומבנים קבועים באתר, תשתיות ומתקנים זמניים המוקמים לצורך האירוע בלבד ומפורקים בסיומו, ותכולת המופע-גופו, כמו כן דרוש לתת התייחסות מיוחדת לנושא הגשת המזון ולאלכוהול במידה ויוגש.

אז מה עושים?

כדי להבטיח אירוע המוני איכותי ובטוח, ברב המקרים עדיף לפנות לחברה שמתמחה בתכנון אירועים מסוג זה. אחת החברות המובילות בתחום זה בשנים האחרונות היא חברת – "מסד בטיחות". מסד בטיחות תלווה ותפקח באופן אישי על כל תהליך הקמת האירוע ומניעת סיכונים בסיומו. בנוסף לתכנון אירוע המוני מסד בטיחות עובדת מול מועצות מקומיות ומבקשת  אישורים לערוך אירוע . מסד בטיחות מקבלת מן המועצה הפניה לרשויות הכיבוי ולמשטרה.

מסד בטיחות בין היתר מפקחים ובודקים את העבודה של אנשי המקצוע השונים כמו לדוגמה חשמלאים, אנשים שמקימים את הבמות, התאורה ועוד, ומוציאים רישיון עסק לביצוע האירוע מרשויות הכיבוי והמשטרה. חשוב להבין שברב המקרים בהם לא פונים לחברה שמתמחה בתחום, הסיכוי להקים אירוע המוני ולארגן את כל האישורים הנדרשים כמעט ובלתי אפשרי.

אין ספק שכדי להבטיח אירוע המוני בטיחותי, איכותי ונוח לתפעול עדיף לפנות לחברה שמתמחה בזה ומסד הבטיחות היא הבחירה הנכונה עבורכם. 


לפרטים נוספים חייגו 055-6611000

 
 
בניית אתרים דיגידם  בניית אתרים

טלפון: 072-3972610  |  נייד: 055-6611000  |  פקס: 153-774900282 | דואר אלקטרוני: 2massadoffice@gmail.com  |   מסד בטיחות - פייסבוק